Grāmatas

“Iztēles ģeogrāfija. Mītiskā paradigma 20. gadsimta fantāzijas prozā”.

Pētījums veltīts šobrīd pasaulē ļoti populārajam literārās fantāzijas žanram, atklājot žanra slavenākajos darbos “Gredzenu pavēlnieks”, “Harijs Poters”, “Nārnijas hronikas” un citos iešifrētās mītiskās sistēmas, norādes un kodus, kas ļauj tajos saskatīt būtiskas paralēles ar seniem mītiem un brīnumpasakām, un pat ar Bībeles stāstiem. Darbā iekļauts arī ieskats fantāzijas literatūras vēsturē un kritikā, apskati par interesantām žanra mūsdienu tendencēm un nodaļa par fantāzijas žanra iezīmēm latviešu literatūrā. Šī monogrāfija ir pirmais plašākais fantāzijas žanram veltītais literatūrzinātniskais pētījums latviešu valodā.

 Rīga, LU Apgāds, 2010.
Iegādāties iespējams šeit.

Monstri un metaforas-4.indd

“Monstri un metaforas: ieskats šausmu literatūras pasaulē”

Kas ir pamatā Stīvena Kinga romānu popularitātei?
Kā vampīrs kļuva par seksa simbolu?
Kāpēc latvieši nebaidās no vilkačiem?
Kāds sakars šausmu literatūrai ar Bībeli?

Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem piedāvā grāmata “Monstri un metaforas: ieskats šausmu literatūras pasaulē” – pirmais pētījums, kas veltīts šausmu žanra izpētei pasaules un latviešu literatūrā.

Grāmatas pirmajā daļā raksturoti šausmu žanra teorētiskie aspekti, apskatīti tā paveidi, mūsdienu sazarojumi un ievērojamākie rakstnieki. Otrajā daļā kā piemērs tam, cik plašu interpretāciju lauku piedāvā šī žanra pētniecība, piedāvāta vairāku ikonisku literāru darbu analīze, meklējot tajos bibliskas paralēles un motīvus. Pētījuma trešā daļa veltīta šausmu žanram latviešu literatūrā.

Grāmata “Monstri un metaforas: ieskats šausmu literatūras pasaulē” būs noderīga lasāmviela gan humanitāro zinātņu studentiem, gan ikvienam literatūras interesentam.

Rīga, Zvaigzne ABC, 2015
Iegādāties iespējams šeit.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s